Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cavallaro Ignazio Federico | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
2 | Hoarau Ichem | TAEKWONDO NICE ELITE | |
3 | Mancuso Niccolo' | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
3 | Scarcelli Giovanni | ASD TAEKWONDO IN FIORE | |
5 | Petrea Andrea | ASD FALCONS ACADEMY | |
5 | Vargiu Massimo | TAEKWONDO TERRANOVA | |
5 | Matellini Andrea | ASD FUTURE TKD ACADEMY | |
5 | Gaye Serigne Saliou | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
9 | Spagnolo Luigi | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
9 | Lotito Silvio | CENTRO TKD FOGGIA | |
9 | Diana Saverio Luigi | ASD AERODANCE SPORT LIBERTAS | |
9 | Cormons Edison Andres | ASD TAEKWONDO FENICE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cirivello Gaetano | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
2 | Cataffo Lorenzo | ACTIVA KOMBAT | |
3 | Manos Davide | A.S.D. TAEKWONDO OLMEDO | |
3 | Imbrice Antonio | OLIMPIC STUDIO CERIGNOLA | |
5 | Zayd Hamzaoui | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
5 | Russo Domenico | OLIMPIC STUDIO CERIGNOLA | |
5 | Garbolino Alessandro | SSD ANNOZERO | |
5 | Diego Piccinnu | ASD ANGEDRAS TAEKWONDO | |
9 | Di Lelio Gianluca | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
9 | Elia Luigi Antonio | ACC. TAEKWONDO CHAMPIONS GALATINA ASD | |
9 | Tombolillo Valerio | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
9 | Taddia Cristiano | A.S.D. TAEKWONDO 16 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lo Cacciato Marco | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
2 | Iurlaro Ludovico | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
3 | Putzu Alessandro | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
3 | Costarelli Enea | LIBERTAS TAEKWONDO CLUB JESI | |
5 | Tornello Roberto Bruno | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Gilenardi Flavio | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO PERULLI | |
5 | Manduano Vito | OLIMPIC STUDIO CERIGNOLA | |
5 | Azemi Adem | TAEKWONDO RIVIERA | |
9 | Stacchiotti Matteo | ASD TAEKWONDO OLYMPIC ANCONA | |
9 | Colapinto Michele | ASD AERODANCE SPORT LIBERTAS | |
9 | Tumbiolo Christian | ASD TAEKWONDO 2000 | |
9 | Topouzidis Konstantinos | A.C. TAE KWON DO ELPIDOS POLICHNIS | |
9 | Buononato Davide | CENTRO TKD FOGGIA | |
9 | Tymoshko Dines | CENTRO TKD PALAU | |
9 | Valenzuela Daniel | ASD YAMATO MILANO | |
9 | Pozzer Ludovico | ASD SPORTING CLUB LEONARDO DA VINCI | |
17 | Monaldi Miroslav | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ferraro Davide | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
2 | Neglia Valentino Davide | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
3 | Antonuccio Rosario | ASD DOJANG TKD BARCELLONA | |
3 | La Ragione Stefano Junior | ASD POLISPORTIVA POZZUOLI | |
5 | Staicu Radu Cristian | CENTRO TKD PALAU | |
5 | Simone Vincenzo Pio | CENTRO TKD FOGGIA | |
5 | Baptiste Bonna | TAEKWONDO NICE ELITE | |
5 | Penniello Emanuele | ASD SPORT VILLAGE TAEKWONDO | |
9 | Sciuto Kevin | ASD TAEKWONDO RAVENNA | |
9 | Peressini Mario | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
9 | Maturo Emanuele Vittorio | R.EVOLUTION GYM |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Santinelli Christian | LIBERTAS TAEKWONDO CLUB JESI | |
2 | Effori Simone | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
3 | Saltalla Mattia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
3 | Rampino Alessio | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Spalluto Edoardo | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Poci Antonio | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Moretti Lorenzo | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
5 | Flores Diego | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
9 | Canu Manuel | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
9 | D'oria Alessandro | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
9 | Sambuco Diego | SCUOLA TAEKWONDO NOLANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mangione Angelo | ASD TEAM MANGIONE TAEKWONDO | |
2 | Scamolla Francesco | CENTRO TAEKWONDO CELANO | |
3 | D'amone Giuseppe | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO PERULLI | |
3 | Cassata Alex | ASD TIGER'S DEN TAEKWONDO | |
5 | Lo Iacono Walter | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
5 | Esposito Nicolas | CENTRO TAEKWONDO CELANO | |
5 | Carollo Christian | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Marchetto Guido | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO LUPI VENETO | |
2 | Caputo Giuseppe | BLUE WORLD | |
3 | Craciun Matei | TORINO TAEKWONDO UNION | |
3 | Solazzo Nicolo' | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | De Angelis Matteo | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
2 | Marti Gabriele Gioele | ASD CENTRO SPORTIVO ATHLOS |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Colombo Nicolò | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
2 | Ferulli Raffaele | EVOLUTION CENTER CELLINO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Helèna Palermo | ASD SCUOLA TAEKWONDO ANGILERI | |
2 | D'agostino Melissa | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
3 | Amalia Morganti | ALLBLACKS TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gennarelli Federica | ASD AERODANCE SPORT LIBERTAS | |
2 | Zedde Federica | A.S.D. TAEKWONDO OLMEDO | |
3 | Montanaro Eva | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
3 | Elguera Conde Ana Sofia | ASD REAL TKD MILANO | |
5 | Stefano Antonia Andrea | CENTRO TKD DI LAURO | |
5 | Lucich Sara | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Bembi Rosa | ASD FALCONS ACADEMY | |
5 | Fossaceca Anna | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
9 | Spano Sara | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
9 | Sottile Martina | TAEKWONDO 2018 REGGIO CALABRIA - A.S.D. | |
9 | Reale Marta | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
9 | Setteducati Rachele | OLIMPIC STUDIO CERIGNOLA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Badioli Elisabetta | ASD TAEKWONDO OLYMPIC CATTOLICA | |
2 | Cutrupi Valeria | TAEKWONDO 2018 REGGIO CALABRIA - A.S.D. | |
3 | Zuncheddu Giorgia Maria | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
3 | Levato Martina | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Pietrogiacomi Rachele | A.S.D. TAEKWONDO KARISMA LATINA | |
5 | Mangione Anthea | ASD TEAM MANGIONE TAEKWONDO | |
5 | Georgiadou Gesthimani | A.C. TAE KWON DO ELPIDOS POLICHNIS |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Calugareanu Diana | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
2 | Ruccolo Sofia | TAEKWONDO MEDICINA | |
3 | Cutugno Gaia | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
3 | Santacatterina Emma | ASD TAEKWONDO CLUB SCHIO | |
5 | Ercolani Aurora | ASD TAEKWONDO RAVENNA | |
5 | Albu Alessia | EUROPA TKD CLUB | |
5 | Pezzolla Lucia | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Senesi Giulia | ASD TAEKWONDO FENICE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cutugno Dafne | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
2 | Calabrò Martina | ASD DOJANG TKD BARCELLONA | |
3 | Bodi Maddalena | ASD TAEKWONDO DRAGO JESOLO | |
3 | Arvaniti Anastasia | A.C. TAE KWON DO ELPIDOS POLICHNIS | |
5 | Carmen Matilde Vanessa | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
5 | Hysaj Grejs | NEW ACTION TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Guarna Rossella Rosaria | ASD ATHLON | |
2 | Follesa Rebecca | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Cellucci Silvia | S.S.LAZIO TAEKWONDO | |
3 | Manzo Francesca | CENTRO TAEKWONDO ASCANIO | |
5 | Guidetti Emma | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Negri Asia | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Vayr Asja | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
5 | Calvara Greta | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
9 | Dapino Berenice | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Dalla Vecchia Martina | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Lionetti Martina | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Boccadamo Alexandra | CENTRO TKD DI LAURO | |
2 | Franco Elisabetta | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Hamroudi Houda | PRIMAVERA TAEKWONDO ASD | |
2 | Galiero Giulia | SCUOLA TAEKWONDO NOLANO | |
3 | Marangolo Sharon | ASD TAEKWONDO IN FIORE | |
3 | Bertagnin Elisa | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
5 | Basile Elisa | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Clara Bonna | TAEKWONDO NICE ELITE | |
5 | Fricano Roberta Alessandra | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO | |
5 | Di Lelio Giulia | ASD CENTRO TKD OSTIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Macchione Flavia | ASD TAEKWONDO FENICE | |
2 | Varrucciu Martina | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Lezzi Chiara | CENTRO TAEKWONDO ASCANIO | |
3 | Fricano Venera Francesca | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cuorvo Anna | ASD POLISPORTIVA POZZUOLI | |
2 | Biserni Letizia | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
3 | Magri ` Alessia | CENTRO TKD DI LAURO | |
3 | Raimondo Melania | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Brunetti Giorgia | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Negro Maria Elisabetta | ACC. TAEKWONDO CHAMPIONS GALATINA ASD | |
5 | Magri Giulia | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
5 | Spinosa Michelle | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
9 | D'angelo Elisa | ASD CENTRO TKD OSTIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Trincia Clara | PRIMAVERA TAEKWONDO ASD | |
2 | Nidtaleb Fatima | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
3 | Guenna Silvia Ludovica | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
3 | Guaita Greta | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Puliafito Tindara | ASD DREAM TEAM TAEKWONDO BARCELLONA | |
5 | Biosa Giordana | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
5 | Ciampa Even | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
5 | Maestro Virginia | TORINO TAEKWONDO UNION | |
9 | Lezzi Elisabetta | CENTRO TAEKWONDO ASCANIO | |
9 | Carniato Talita | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
9 | Magi Stella | ACCADEMIA TAEKWONDO TOSCANA | |
9 | Rossi Silvia | S.S.LAZIO TAEKWONDO | |
9 | Rosetti Veronica | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
9 | Zelger Julia | A.S. ZADRA FIGHTING | |
9 | Murru Sara | ASD CENTRO TKD OSTIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bonetto Carlotta | SSD CENTRO SPORT TORINO | |
2 | Manzolli Noemi | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
3 | Lagi Giada | CENTRO TAEKWONDO VIAREGGIO | |
3 | Ciccarelli Ivana | CENTRO TAEKWONDO CELANO | |
5 | Serra Alessia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Ladduca Martina | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
5 | Imburgia Martina Lea | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO | |
5 | Bagnato Sofia | ASD DREAM TEAM TAEKWONDO BARCELLONA | |
9 | Faretta Elena | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
9 | Turco Elisabeth | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
9 | Pisotti Alessia | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
9 | Bertagnin Alessia | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
9 | Semprini Martina | ASD TAEKWONDO OLYMPIC CATTOLICA | |
9 | Albertini Rebecca | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
9 | Visconti Lucrezia | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Matonti Ilenia Elisabetta | ASD BENTIS | |
2 | Semeraro Erika | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
3 | Morganti Alessia | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
3 | Chekkar Hajar | ASD FUN SPORT CENTER | |
5 | Nardini Giulia | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
5 | Harti Laila | TAEKWONDO MEDICINA | |
5 | Lecce Valentina | ASD REAL TKD MILANO | |
5 | Colapinto Asia | ASD AERODANCE SPORT LIBERTAS | |
9 | Schiano Fabiana | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ceccantini Aurora | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
2 | Scarfone Marialaura | ASD FUN SPORT CENTER | |
3 | Mantoan Sidney | ATC WARRIORS | |
3 | Avolio Anna | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
5 | Saccu Giulia | A.S.D. TAEKWONDO OLMEDO | |
5 | Vaccari Valentina | ASD TAEKWONDO CLUB SCHIO | |
5 | Gurrieri Flavia | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
5 | Papadopoulou Christina | A.C. TAE KWON DO ELPIDOS POLICHNIS | |
9 | Leandro Martina | ASD POLISPORTIVA POZZUOLI | |
9 | Libardi Sabrina | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Maggiore Giulia | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
2 | Sanese Lucia | TORINO TAEKWONDO UNION | |
3 | Sacco Vittoria | TAEKWONDO GUERRA | |
3 | Facchin Maressa | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
5 | Sicilia Celeste | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
5 | Talarico Tatiana | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Fiocca Matarese Sabina | VIGILFUOCO CATANZARO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Calvara Martina | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
2 | Giugno Ida | ACCADEMIA TAEKWONDO TOSCANA | |
3 | Duranti Emma | CENTRO TAEKWONDO AREZZO | |
3 | Iliovici Isabella | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ascolese Simona | ASD BENTIS | |
2 | Kerschbamer Stefanie | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Donati Irene | A.S.D. NRGYM TAEKWONDO AREZZO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Alesio--capolini Mathis | ADB ACADÉMIE GRAND LYON | |
2 | Cinquetti Lorenzo | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | Malin Christian | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
3 | Calabrese Simone | ASD TIGER'S DEN TAEKWONDO | |
5 | Zaino Tommaso | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
5 | Marin Leonardo | ASD TAEKWONDO DRAGO JESOLO | |
5 | Matej Carkic | XING WU GUAN TAEKWONDO WATTWIL | |
5 | Campazzo Augusto | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
9 | Miccoli Alessio | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
9 | Gilardi Federico | ASD YAMATO MILANO | |
9 | Pagliara Matteo | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
9 | Errante Francesco | ASD CROSSFIGHTERS | |
9 | Salvatori Mattia | TAEKWONDO MEDICINA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Veneziano Mario | ASD AERODANCE SPORT LIBERTAS | |
2 | Ryad Mazzouz | TAEKWONDO NICE ELITE | |
3 | Lenzo Ettore | ASD DREAM TEAM TAEKWONDO BARCELLONA | |
3 | Deiana Simone | TAEKWONDO TERRANOVA | |
5 | Gavin Roberto | A.S.D. TANA DELLE TIGRI TAEKWONDO - TEAM MONFORTE | |
5 | De Domenico Vincent | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Pandolfo Gabriele | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO | |
5 | Tino Salvatore | TAEKWONDO LEUZZI | |
9 | Gancitano Alessandro | ASD TAEKWONDO 2000 | |
9 | Nicolardi Vito | ASD HORNETS TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mazzi Mirco | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Semenov Ivan | ASD TAEKWONDO OLYMPIC CATTOLICA | |
3 | Maniaci Marco | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
3 | Valerio Ginesi | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
5 | Edia Giacomo | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
5 | Sgarlata Andrea | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
5 | Mattia La Fata | ASD TAEKWONDO OLYMPIC ANCONA | |
5 | Marasco Francesco | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
9 | Torre Elia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
9 | Dell'acqua Andrea | EUROPA TKD CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lomartire Matias | A.S.D. TKD TALENTI | |
2 | Spreca Tommaso | ASD TIGER TEAM TAEKWONDO FABRIANO | |
3 | Amodei Carlo | CENTRO TAEKWONDO KUKKIWON | |
3 | Loi Marco | ASD CENTRO TKD OSTIA | |
5 | Marinaro Matteo | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
5 | Scacco Daniele | S.S.LAZIO TAEKWONDO | |
5 | Delemmi Luca | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Setzu Luca | ASDC A.GIACOMINI | |
9 | Chessa Pietro | ASD ACCADEMIA ARTI MARZIALI | |
9 | Di Pietro Simone | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
9 | Tumbiolo Pietro | ASD TAEKWONDO 2000 | |
9 | Spada Federico | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
9 | Lo Piccolo Danilo | ASD TAEKWONDO 2000 | |
9 | Pagano Andrea | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
9 | Moranti Kevin | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
9 | Blandino Andrea | ASD ATHLETICS SCHOOL TIGULLIO | |
17 | Lorenzo Scafaria | TAEKWONDO NICE ELITE | |
17 | Therache Lucas | TAEKWONDO AZUR SPORT | |
17 | Roberto Thomas | ATC WARRIORS | |
17 | Zonfa Simone | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
17 | Riffero Matteo | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
17 | Maggiore Stefano | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
17 | Nocera Matteo | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
17 | Tesanovich Luka | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
17 | Herter Florent | TAEKWONDO AZUR SPORT |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Foti Giuseppe | ASD TIGER'S DEN TAEKWONDO | |
2 | Lanzi Cristian | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
3 | Sicilia Vito Nicola | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
3 | Sianu Fabio | ACTIVA KOMBAT | |
5 | Sinacori Ivan | ASD SCUOLA TAEKWONDO ANGILERI | |
5 | Peschetti Simone | TORINO TAEKWONDO UNION | |
5 | Romanelli Francesco | A.S.D. NRGYM TAEKWONDO AREZZO | |
5 | Atzei Nicola | ASDC A.GIACOMINI | |
9 | Bocchini Nicolò | LIBERTAS TAEKWONDO CLUB JESI | |
9 | De Donato Mirco | ASD REAL TKD MILANO | |
9 | Lodato Giuseppe | ASD TAEKWONDO 2000 | |
9 | Charfi Mohamed | TAEKWONDO TOSCANELLA ASD | |
9 | Anelli Marco | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gismondi Michele | ASD BENTIS | |
2 | Scarfone Samuel | ASD FUN SPORT CENTER | |
3 | Monaco Eugenio | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
3 | Perniciaro Giovanni | ASD SCUOLA TAEKWONDO ANGILERI | |
5 | Palmieri Vladimir | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
5 | Consiglio Vito | ASD TAEKWONDO 2000 | |
5 | Romeo Francesco | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
5 | Penniello Tommaso | ASD SPORT VILLAGE TAEKWONDO | |
9 | Fortunato Davide | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
9 | Russello Alfonso Riccardo | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
9 | Ballerino Gianalberto | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
9 | Rosati Michele | ASD TAEKWONDOLIMPICO GENOVA | |
9 | Bugugnoli Elia | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
9 | Morganti Enrico | ALLBLACKS TAEKWONDO | |
9 | Ambrosetti Tiziano | ASD TAEKWONDOLIMPICO GENOVA | |
9 | Bottino Francesco | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
17 | Diessa Matteo | ASD TAEKWONDO MAESTRALE | |
17 | Luti Alessandro | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
17 | Dova Graziel | TAEKWONDO MEDICINA | |
17 | Voltasio Denis | ASD FUN SPORT CENTER | |
17 | Tateo Gabriele | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
17 | Dermidoff Alessandro | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
17 | Tobia Nicolo' | ASD YAMATO MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | De Angelis Lorenzo | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
2 | Agostinelli Luca | PRIMAVERA TAEKWONDO ASD | |
3 | Pezzolla Giosué | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
3 | Arato Gabriel | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO | |
5 | Mastrosimone Nicholas | SSD CENTRO SPORT TORINO | |
5 | Buccheri Andrea | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
5 | Miccoli Denis | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
5 | Corda Samuele | ONENESS TAEKWONDO ACADEMIA A.S.D. | |
9 | Cosenza Alessio | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
9 | Pagano Luca Maria | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Santucci Odone | A.S.D. OLIMPICA KUMGANG | |
2 | Berneschi Jacopo | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
3 | Zavaglia Andrea | CENTRO TAEKWONDO KUKKIWON | |
3 | De Simone Gabriel | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Gualdi Luca | OLIMPIA | |
5 | Polizzi Aldo Riccardo | ASD GYMNASIUM CLUB TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Campbell Marcus | CENTRO TAEKWONDO CORIGLIANO | |
2 | Gattazzo Giovanni | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO LUPI VENETO | |
3 | Frau Federico | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
3 | Szokolay Luca | ASD TAEKWONDO TEAM SOLORZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Covello Mario | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
2 | Sorce Andrea | G.S. FIAMME ORO NETTUNO | |
3 | Arcuri Gabriele | TAEKWONDO GUERRA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Elia Nicola | ASD FUN SPORT CENTER | |
2 | Solorzano Lucas Nestor Raul | ASD TAEKWONDO TEAM SOLORZANO | |
3 | Lionetti Matteo | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
3 | Yazid Boucheta | TAEKWONDO NICE ELITE | |
5 | Fabris Matteo | NEW ACTION TAEKWONDO ASD | |
5 | Ariganello Michele | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Semprini Alex | ASD TAEKWONDO OLYMPIC CATTOLICA | |
2 | Selvi Bedirhan | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Shurdak Alessandro | BLUE WORLD | |
3 | Motta Nicolo' Kevin | SSD CENTRO SPORT TORINO | |
5 | Giordano Massimo | ASD POL. BONAGIA PALERMO | |
5 | Tarulli Domenico | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
5 | Pipieri Pasquale | CENTRO TAEKWONDO CORIGLIANO | |
5 | Gigliotti Samuele Pasquale | VIGILFUOCO CATANZARO | |
9 | Lelli Alessio | SPORT FOR YOU 2 ASD APS | |
9 | Parrino Vincenzo | TAEKWONDO TERRANOVA | |
9 | Campanella Alvarez Yago | MARASSI TAEKWONDO | |
9 | Razzu Matteo | CENTRO TKD PALAU | |
9 | Panoiu Roberto | A.S.D. SCUOLA DI TAEKWONDO HUNG KI KIM GENOVA | |
9 | Bottini Francesco | A.S. CIONG RYONG ROMA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lo Pinto Daniel | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
2 | Carenza Raffaele | ASD ACCADEMIA DEL TAEKWONDO | |
3 | Nour Alden Ibrahim | ASD OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY | |
3 | Scutti Filippo | TAEKWONDO MEDICINA | |
5 | Ungarelli Matteo | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
5 | Pascuzzo Johnny Quintino | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
5 | Lucerna Luca | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
5 | Tesanovich Danilo | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
9 | Festa Dario | R.EVOLUTION GYM | |
9 | Crisafulli Riccardo | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
9 | Cascas Giovannigiacomo | CENTRO TAEKWONDO KUKKIWON | |
9 | Ficco Gabriele | ASD YAMATO MILANO | |
9 | Albero Alessio | G.S. S.BARTOLOMEO DI STAGLIENO | |
9 | Mitwaly Ibrahim | ASD SPORTING CLUB LEONARDO DA VINCI | |
9 | Parigi Alessandro | ASD OLYMPIC TAEKWONDO ACADEMY | |
9 | Marulli Umberto | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
17 | De Martino Simone | ASD EVOLUTION TKD PALERMO | |
17 | Sari Matteo | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
17 | Ansaldi Angelo | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 | |
17 | Menghini Mattia | ASD TAEKWONDO OLYMPIC ANCONA | |
17 | Fossa Andrea | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gerardi Maurizio Francesco | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
2 | Moschin Gianmarco | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
3 | Glaviano Lorenzo | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
3 | Scacco Matteo | S.S.LAZIO TAEKWONDO | |
5 | Lo Pinto Emiliano | LIBERTAS TAEKWONDO CLUB JESI | |
5 | Salatino Alfonso | ASD TAEKWONDO SPEZZANO SILA | |
5 | Dambra Antonio | ASD REAL TKD MILANO | |
5 | Sadid Ayoub | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
9 | Marani Lorenzo | TAEKWONDO MEDICINA | |
9 | Garibaldi Etienne Emilio | A.S.D. BLACK SHARK | |
9 | Ceccaroni Michele | SAN MARINO | |
9 | Cosentino Simone | CENTRO TAEKWONDO MONZA | |
9 | Grixoni Sebastiano | ASD TAEKWONDO BERCHIDDA | |
9 | Genghini Samuele | SAN MARINO | |
9 | Corazza Alessio | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
9 | Calgaro Gabriel | NEW ACTION TAEKWONDO ASD | |
17 | Serio Gabriele | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
17 | Santer Tobias | A.S. ZADRA FIGHTING | |
17 | Sarr Omar | PRO VERCELLI TAEKWONDO EVOLUTION ASD | |
17 | Cera Gabriele | PRO VERCELLI TAEKWONDO EVOLUTION ASD | |
17 | Bertoldi Lorenzo | A.S.D. POPOLARE SAN LORENZO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Guarna Giuseppe | ASD ATHLON | |
2 | Riondino Andrea | SCUOLA TAEKWONDO NOLANO | |
3 | Ghassemi Soheil | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Vaghini Matteo | MARASSI TAEKWONDO | |
5 | Leonti Luigi | A.S.D. TAEKWONDO 16 | |
5 | Alessandro Gallo | ACTIVA KOMBAT | |
5 | Biasin Marco | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO LUPI VENETO | |
5 | Slassi Achraf | ATC WARRIORS | |
9 | Vitali Nicola | YONGHON TAEKWONDO | |
9 | Piano Michael | ASD TAEKWONDO TEAM COLOGNO NORD | |
9 | Maiani Francesco Seynghyun | SAN MARINO | |
9 | Biagini Simone | ASD TAEKWONDO PALAGIANO | |
9 | D'oria Andrea | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
9 | Moschetti Marco | CENTRO TAEKWONDO VIAREGGIO | |
9 | Seck Modou Makhtar | SONEX TAEKWONDO ASD | |
9 | Pezzolla Aaron | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
17 | Giorgi Mattia | ASD TAEKWONDO CERVIA | |
17 | Zonfa Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
17 | Marras Francesco | A.S.D. KTB SPORT ZONE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | De Rosa Gianluca | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
2 | Monticelli Moreno | ASD SPORT VILLAGE TAEKWONDO | |
3 | Diliddo Andrea | OLIMPIC STUDIO CERIGNOLA | |
3 | Pilunni Erminio | ASD ACCADEMIA DEL TAEKWONDO | |
5 | Pisani Gianpiero | ASD M&M LIFESTYLE | |
5 | Szokolay John | ASD TAEKWONDO TEAM SOLORZANO | |
5 | Leardini Daniele | SAN MARINO | |
5 | Golin Federico | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO LUPI VENETO | |
9 | Hu Enrico | ASD REAL TKD MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Scavelli Domenico | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA | |
2 | Marotti Dimitri Federico | ASD ACCADEMIA DEL TAEKWONDO | |
3 | Spanu Fabrizio Gavino | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
3 | Burattini Daniele | A.S.D. POPOLARE SAN LORENZO | |
5 | Falcone Giuseppe | SCUOLA TAEKWONDO NOLANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Pogor Gheorghe | SSD CENTRO SPORT TORINO | |
2 | Martina Mattia | ASD PANTERE NERE | |
3 | Talotti Alfredo | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
3 | Lanzi Roberto | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Marinaro Marco | ASD TAEKWONDO SPORT ACADEMY | |
5 | Nardi Paolo | ASD TAEKWONDO CLUB SCHIO | |
5 | Afouaj Younes | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Ruocco Simone | ASD TAEKWONDO TEAM COLOGNO NORD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Barattoni Silvia | SCUOLA TAEKWONDO NOLANO | |
2 | Chiumento Isabella | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
3 | Palla Giulia | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gavarone Gaia | ASD NEW MARZIAL MESAGNE | |
2 | Palmas Chiara | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Forma Clara | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Moncada Rebecca | ASD TAEKWONDO TEAM SOLORZANO | |
5 | Brignoli Sofia | ONENESS TAEKWONDO ACADEMIA A.S.D. | |
5 | Fotia Annunziata | PRO VERCELLI TAEKWONDO EVOLUTION ASD | |
5 | Irazel Maranan Francheska | ASD BACKLASH ACADEMY |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sandrelli Valentina | SPORT FOR YOU 2 ASD APS | |
2 | Pantaleoni Bianca | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
3 | Cuomo Sabrina | ASD BENTIS | |
3 | Barbosa Ellen | A.S.D. ELITE TAEKWONDO CENTER | |
5 | Coda Alessandra | ASD TKD CALLING PAVIA | |
5 | Catalano Aurora | ASD REAL TKD MILANO | |
5 | Genitoni Ilaria | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Starita Maria | OLIMPO FUTURAMA TAEKWONDO ASD | |
9 | Romano Aurora | ASD EVOLUTION TKD PALERMO | |
9 | Olivieri Francesca | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA | |
9 | De Santis Margherita | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
9 | Biba Xherilda | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cecchi Linda | POLISPORTIVA EDERA FORLI ASD | |
2 | D'arco Chiara | ASD BENTIS | |
3 | Graf Ginevra | ASD TAEKWONDO RAVENNA | |
3 | Chiavazzo Federica | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
5 | Andreatta Martina | A.S.D. TAEKWONDO KARISMA LATINA | |
5 | Ghiotto Silvia | A.S.D. BLACK SHARK | |
5 | Lani Chiara | ACTIVA KOMBAT | |
5 | Mattoni Aurora | A.S.D. TAEKWONDO KARISMA LATINA | |
9 | Giunta Giada | ACTIVA KOMBAT | |
9 | Preite Francesca | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
9 | Ravizza Martina | ASD TKD CALLING PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cuomo Francesca | ASD BENTIS | |
2 | Adami Nora | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
3 | Mazzotta Claudia | TAEKWONDO OLYMPIC GIANNONE | |
3 | D'agostino Vingelle | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
5 | Carnassale Francesca | ASD HWARANG SPORTING CLUB | |
5 | Pasat Corina | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Kovalenko Michelle | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
5 | Silvia Valente | PRO VERCELLI TAEKWONDO EVOLUTION ASD | |
9 | Ariganello Mari Chiara | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
9 | Pigato Emily | ASD TAEKWONDO CLUB SCHIO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fischer Indira | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
2 | Lombardi Silvia | TAEKWONDO MEDICINA | |
3 | Nestovito Elisabetta | BLUE WORLD | |
3 | Sparacino Giada | A.S.D. TAEKWONDO SCHOOL | |
5 | Rocca Federica | A.S. CIONG RYONG ROMA | |
5 | Manarino Eleonora | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
5 | Piccinno Aurora | COMBAT TEAM PAGLIARA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Di Palma Martina | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
2 | Barlocco Ilaria | CRN ACADEMY ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sabba Michela | ASD CENTRO TAEKWONDO PEZZOLLA | |
2 | Rosa Desiree | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO LUPI VENETO | |
3 | Eccher Katja | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lia Letizia | ASD CENTRO SPORTIVO TAEKWONDO GYM CLUB 2 |