Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cupic Lukas | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
2 | Rizzo Barone Riccardo | ASD TAEKWONDO NEW FIGHT |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Dia Ibraima | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Mititelu Andrei Eugen | SONEX TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mastorci Luca | A.S.D. BLACK SHARK | |
2 | Delaini Alessandro | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Raffo Federico | A.S.D. BLACK SHARK | |
2 | Gianelli Daniele | A.S.D. BLACK SHARK | |
3 | Tommaselli Lorenzo | ASD TAEKWONDO TRICOLORE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Messoubeur Soraya | A.S.D. TAEKWONDO LEONESSA | |
2 | Jarra Jasmin | SONEX TAEKWONDO ASD | |
3 | Vareschi Annamaria Pia | A.S.D. TAEKWONDO MELZO | |
3 | Gjoni Benajda | ATC WARRIORS | |
5 | Toffolo Sofia | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Aliotta Marta | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
2 | Gallico Alessia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Massimino Noemi | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Falduto Sofia | ASD TAEKWONDO NEW FIGHT | |
3 | Bouda Hajar | ASD REAL TKD MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bertucelli Lucilla | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Males Elena Beatrice | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
3 | Diaconu Larisa | EUROPA TKD CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bouaouni Norhen | SONEX TAEKWONDO ASD | |
2 | Mrabti Nadia | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Turconi Faith | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Lucerna Marta | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
3 | Bonatti Sanja | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Sesia Sabrina | ASD TAEKWONDO DRAGON |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Adamantino Greta | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
2 | Dossena Margherita | A.S.D. TAEKWONDO SMILE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Buscicchio Angelika | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Turconi Abygale | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
3 | Chajjar Sara | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Tricarico Angelica | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Gambini Martina | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
3 | D'amico Alessia | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Pinna Rachele | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
2 | Lanzafame Martina | CENTRO TAEKWONDO MONZA | |
3 | Gong Mingshan | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
3 | Gorceag Cristina | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
5 | Pastore Giorgia | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Massafra Chiara | SSD ANNOZERO | |
2 | Cancro Rebecca | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Muthutantirige Raveesha Savindi Fernando | EUROPA TKD CLUB | |
3 | Ilic Natalia | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Rossi Sara | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA | |
2 | Bottini Sara | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
3 | Citarella Sara | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Laamim Mohamed | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
2 | Tognetti Jason | A.S.D. TAEKWONDO ATTITUDE | |
3 | Casotto Federico | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
3 | Tauro Lorenzo | SSD ANNOZERO | |
5 | Longo Marco | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
5 | Piazza Daniel Giuseppe | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Jarra Omar | SONEX TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Peer Lukas | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
2 | Consoli Francesco | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
3 | Bonsignore Roberto | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Gambini Lorenzo | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
5 | Pichler Moritz | A.S. ZADRA FIGHTING | |
5 | Razzoli Lorenzo | A.S.D. TAEKWONDO ATTITUDE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Rudenko Nazariy | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO SACILE | |
2 | Fenoglio Matteo | SSD ANNOZERO | |
3 | Ferrara Antonio | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Spampinato Tommaso | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Mittermair Thomas | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Clerici Beniamino | A.S.D. SPAZIO 66 | |
2 | Del Signore Marco | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION | |
3 | Bellese Thomas | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gambino Mattia | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
2 | Errfig Yasser | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
3 | Foschi Samuele | ASD TAEKWONDO RONCELLO | |
3 | Robles Leonardo | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
5 | Bonanno Danil | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gong Ming Yi | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Muraru Stefan | EUROPA TKD CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Napolitano Tommaso | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Pecere Alessio | A.S.D. SPAZIO 66 | |
3 | Colombo Francesco | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
3 | Poggi Luca | A.S.D. TAEKWONDO MELZO | |
5 | Fabanelli Lorenzo | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sanguine Marco | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Maracine George Alessandro | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
3 | Gong Roberto | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
3 | Makaranka Matvei Matvri | B.M. TEAM TAEKWONDO | |
5 | Berbeglia Fabio | A.S.D. TAEKWONDO MELZO | |
5 | Minnone Luigi | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Marcato Liam | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO SACILE | |
5 | Alberio Lorenzo | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION | |
9 | Stucchi Samuele | A.S.D. TAEKWONDO MELZO | |
9 | Erami Paolo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
9 | Burato Edoardo | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lombardo Achille | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Orelli Oscar | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
3 | Chieregatti Lorenzo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Torre Enea | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Dodos Cristi | SONEX TAEKWONDO ASD | |
5 | Garbarino Christian | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
5 | Garbuzaru Stefan | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
5 | Falahi Mohamed Amine | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
9 | Zanotti Giulio | SONEX TAEKWONDO ASD | |
9 | Titich Adam | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Visconti Marco Gabriel | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Touiar Abderrahman | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
3 | Mezzotero Giovanni | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION | |
3 | Iotti Evan | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA | |
5 | Ruberti Davide Andrea | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
5 | Boi Emanuele | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Bettinelli Riccardo | ASD YAMATO MILANO | |
5 | Sahaydachnyy Iliya | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Dalla Chiusa Patrick | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
2 | Fersini Alessandro | SONEX TAEKWONDO ASD | |
3 | Basso Andriy | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cicatello Diego | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
2 | Pjetraj Erion | SONEX TAEKWONDO ASD | |
3 | Giordano Mattia | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI | |
3 | Musacchio Nicholas | ASD TAEKWONDO RONCELLO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fontanella Raffaele | SONEX TAEKWONDO ASD | |
2 | Celli Davide | SONEX TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Nughes Marta | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
2 | Mennella Annalaura | TAEKYON CLUB | |
3 | Bava Giulia | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fenoglio Martina | SSD ANNOZERO | |
2 | Brighi Alissa | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Caponi Emma | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
2 | Kachakeche Zahraa | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA | |
3 | Grosso Miryam | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mangone Caterina | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
2 | Pollini Giulia | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
3 | Siciliano Sara | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Markovic Ikica | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
5 | Rincon Giulia | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
5 | Ferrazzo Giulia | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Incandela Martina | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Perera Jayasuriyage Dilmini Prashali | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | Beltrami Martina | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Vrancean Cristina | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Zannoner Elena | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Martinini Martina | B.M. TEAM TAEKWONDO | |
3 | Oaida Maia | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA | |
3 | Kachakeche Miriam | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Basso Francesca | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bressanelli Emma | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Carlucci Emma | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Barboni Kayla | SSD ANNOZERO | |
2 | Grandini Chloe | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ruggeri Alessia | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
2 | Madid Marwa | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Castiglioni Greta | EUROPA TKD CLUB | |
2 | Bianco Ilaria Benedetta | EUROPA TKD CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lee Dowon | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Dalle Crode Diego | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
3 | Barboni Aaron | SSD ANNOZERO | |
3 | Giambarresi Alessio | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
5 | Nia Rayan | ASD YAMATO MILANO | |
5 | Areniello Mattia Ciro | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Falahi Iyad | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Borda Alessandro | SSD ANNOZERO | |
3 | Coletta Roberto | SSD ANNOZERO | |
3 | Pavia Leonardo | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
5 | Vrancean Maxim | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA | |
5 | Menna Leonardo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | De Vita Leonardo | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA | |
5 | Arslan Kadir | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fossaceca Tommaso Luigi | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
2 | Pulcini Nicolo' | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Di Blasi Daniel | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Ieluzzi Alessandro | SSD ANNOZERO | |
5 | Ducano Pietro | ASD TAEKWONDO RONCELLO | |
5 | Meloni Andrea | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Vladi Enea | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
5 | Parkhurst Samuel Joshua | A.S. ZADRA FIGHTING | |
9 | Kachakeche Mohammad Amine | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Xhamballati Luca | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Cornei Marius | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mbaye Khaly Niccolo' | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI | |
2 | Valbusa Mattia | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bilotta Nicolò | SONEX TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Rizzo Barone Federico | ASD TAEKWONDO NEW FIGHT | |
2 | Pisanenko Mykhaylo | A.S.D. SPAZIO 66 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Iacobucci Diaz Edoardo Jose | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Cipriano Nel Gerard | A.S.D. ACCADEMIA TAEKWONDO MODENA | |
3 | Scola Pietro | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Vitolo Emmanuel | TAEKYON CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Crocitto Megan | ASD TKD CALLING PAVIA | |
2 | Scarel Silvia | ASD TAEKWONDO FIGHTING CENTER TRIESTE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ungerer Fabiano Sophie | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
2 | Lazar Cristina | A.S.D. TAEKWONDO ATTITUDE | |
3 | Protti Melano Alessia | ASD TKD CALLING PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fiorentino Gaia | ASD TKD CALLING PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Vitaloni Valentina | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Emanuela Tripi | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gushyla Ivan | ASD REAL TKD MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Tutone Matteo | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
2 | Dalla Pria Riccardo | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | Pezzoli Matteo | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
3 | Spadaro Lorenzo | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Tilocca Giovanni | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
2 | Seddio Luca | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sartori Nicolas | TAEKWONDO Z3 | |
2 | Apollonio Andrea Francesco | A.S.D. TAEKWONDO MELZO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Quadri Fausto | ASD TAEKWONDO BUDRIO | |
2 | Clemente Francesco | EUROPA TKD CLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mancin Jason | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
2 | Samake Nelson Faran | ASD PHOENIX MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Baccelli Samuele | B.M. TEAM TAEKWONDO | |
2 | Rosaspina Pietro | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Esposito Alaia Giulia | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
2 | Montone Greta | TAEKWONDO BERGAMO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Maloberti Lucrezia | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
2 | Mobendza Marta | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
3 | Piccinno Alice | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
3 | Ravanelli Linda | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Ramat Matilde | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
5 | Tilocca Martina | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Marcoz Marieclaire | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA | |
2 | Thaler Nadine | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | La Caria Vittoria | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
2 | Martina Criscuolo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Dalle Crode Davide | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Volante Valerio | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lafi Ismael | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
2 | Mancin Aaron | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
3 | Esposito Alessandro | FIRE DRAGONS | |
3 | Francesco Cutrone | SSD ANNOZERO | |
5 | Areniello Luigi | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Medica Marco | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
5 | Pasquali Nicolo' | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Difilippo Christian | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Di Natale Matteo | ATC WARRIORS | |
3 | Rosca Stefano | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | El Guerch Daoud | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
5 | Barbetta Davide | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
5 | Laaraichi Youssef | TAEKWONDO TOSCANELLA ASD | |
5 | Gualandi Alex | ASD TAEKWONDO BUDRIO | |
5 | Cozzi Diego | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
9 | Andrea Andreassi | SSD ANNOZERO | |
9 | Ventaloro Samuele | B.M. TEAM TAEKWONDO | |
9 | De Vita Giacomo | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Alessandro Rocchetto | SSD ANNOZERO | |
2 | Migli Filippo | ASD PHOENIX MILANO | |
3 | Dohoter Daniel | A.S.D. TAEKWONDO LEONESSA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gerloni Brando Roberto | CENTRO TAEKWONDO MONZA | |
2 | Marotta Emanuele Igor | CENTRO TAEKWONDO MONZA | |
3 | Surace Luca | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Martirosyan Davide | A.S.D. SPAZIO 66 | |
5 | Mazzaglia Matteo | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Maksimovic Viktor | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
2 | Dovico Lorenzo | ASD YAMATO MILANO | |
3 | Vergaro Cristian | TAEKWONDO BERGAMO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Boulahrajane Othmane | EUROPA TKD CLUB | |
2 | Tortorici Andrea | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
3 | Lampis Filippo Maria | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Floridia Mattia | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
2 | Barone Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA | |
3 | Sentino Riccardo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Galvagna Leonardo | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
5 | Penno Matteo | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA | |
5 | Ahmed Mohamed | EUROPA TKD CLUB | |
5 | Voltolina Antonio | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | La Mattina Giovanni | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
2 | Vargiu Claudio | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Simonella Matteo | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
3 | Lazarev Massimiliano | A.S.D. SPAZIO 66 | |
5 | Scalvi Andrea | A.S.D. TAEKWONDO MELZO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Garbolino Alessandro | SSD ANNOZERO | |
2 | Pastore Riccardo | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
3 | Virdis Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO PISA | |
3 | Milia Lorenzo | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Nolasco Samuele | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
2 | Varrucciu Gabriele | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Coniglio Alberto | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
3 | Di Laudo Lorenzo | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI | |
5 | Billi Giovanni | ASD TAEKWONDO BUDRIO | |
5 | Mbaye Cheikh Alessandro | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI | |
5 | Maggiolo Stefano | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
5 | Silletti Riccardo | TAEKWONDO TOSCANELLA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Borga Samuele | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
2 | La Vecchia Andrea | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
3 | Lazzara Cristian | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | D'elia Daniel | ASD YAMATO MILANO | |
5 | Borsoi Matteo | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Beltrami Mattia | A.S. ZADRA FIGHTING | |
2 | Bertaggia Manuel | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mangone Vincenzo | ASD TAEKWONDO DRAGON | |
2 | Voccia Mattia | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fernandez Alba | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Aruta Alessia | ASD TAEKWONDO FREE SPIRIT TRIESTE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Di Maio Asia Andrea | EUROPA TKD CLUB | |
2 | Venturi Ginevra | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
3 | Marella Giada | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE | |
3 | Marella Lea | A.S.D.CENTRO SPORTIVO SOLBIATESE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bezzazi Rawan | A.S.D. TAEKWONDO LEONESSA | |
2 | Rubba Alice | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD | |
3 | Cinquetti Vittoria | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | Diddi Cassandra | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fossaceca Anna | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA | |
2 | Puccio Maria Sole | A.S.D. HWARANG TAEKWONDO SICILIA | |
3 | Alessia Zedda | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
3 | Cacciero Lucia | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Wenin Maya | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
5 | Gualandi Diana | ASD TAEKWONDO BUDRIO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bonacchi Noemi | SSD PUNTO SPORT COMUNI MEDICEI | |
2 | Lazzara Carola | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ossin Kimi Laurene | ATC WARRIORS | |
2 | Marra Sophia | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA | |
3 | Lazzara Sofia | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Gabriele Chiara | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Taho Viktoria | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ruggieri Arianna | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Olar Roberta | ASD TAEKWONDO DRAGON |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Peslac Tara | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Borsoi Margherita | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Altoe' Sara | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Ahmed Shahd | EUROPA TKD CLUB | |
3 | Gamberini Azzurra | ASD TAEKWONDO BUDRIO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sindoni Vittoria | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
2 | Xhamballati Isabel | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Carcano Tommaso | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Alberio Alessandro | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Saltalla Mattia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Tabet Jacopo | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
3 | Pezzulla Edoardo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Siciliano Alessandro | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Dell'aquila Diego | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Zelger Silvan | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Curcas Alessandro | ASD TAEKWONDO BUDRIO | |
3 | Tosoni Tiberio | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
5 | Nie Shi Mei | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Balmush Veniamin | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Camporelli Gabriele | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Esposito Antonio | FIRE DRAGONS | |
3 | Fersini Samuele | SONEX TAEKWONDO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Medica Danilo | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Jin Jie Lu | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fasoli Ivan | POLISPORTIVA VAIANESE ASD | |
2 | Scaturro Daniele | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
3 | Jounes Belmajdoub | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Mittermair Philipp | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Parma Micheal | ASD TAEKWONDO BUDRIO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Penniello Emanuele | ASD SPORT VILLAGE TAEKWONDO | |
2 | Ilic Marco | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
3 | Libutti Sergio | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Pagliara Matteo | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
5 | Pinna Mathias | ASD LANTERNA TAEKWONDO GENOVA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cinquetti Lorenzo | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Gilardi Federico | ASD YAMATO MILANO | |
3 | Comincio Cristian | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
3 | Bertini Nicolo' | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Cignola Attilio | FIRE DRAGONS |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mazzi Mirco | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
2 | Noah Wenin | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
3 | Hodovanets Denis | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Torre Elia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Volante Valentino | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
3 | De Donato Mirco | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Tesanovich Luka | SUMMIT TAEKWONDO LUGANO | |
5 | Marchetto Guido | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
5 | Halili Enea | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Iskra Daniel | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Charfi Mohamed | TAEKWONDO TOSCANELLA ASD | |
3 | Anelli Marco | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
3 | Bruzzese Luca | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
5 | Colombo Nicolò | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
5 | Monaco Eugenio | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
5 | Munteanu Cristian | A.S.D. TAEKWONDO LEONESSA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Vrancianu Alexandru Constantin | ATC WARRIORS | |
2 | Zuin Cristian Camilo | ASD TAEKWONDO CITTA' DEL PIAVE | |
3 | Prokic Milos | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
3 | Rubba Alessandro | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Galante Simone | ASD TAEKWONDO TIGERS PADOVA | |
2 | Tobia Nicolo' | ASD YAMATO MILANO | |
3 | Marchesi Raoul | ASD TAEKWONDO FIGHTING CENTER TRIESTE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Pezzotta Davide | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
2 | Naso Marco | COMBAT TEAM PAGLIARA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Albu Alessia | EUROPA TKD CLUB | |
2 | Boioli Letizia | ASD TAEKWONDO NEW FIGHT | |
3 | Scotti Ginevra | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Spagnoletti Clarissa | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Carniato Talita | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Legari Ballerini Noemi | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Albertini Rebecca | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
3 | Scarabello Martina | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA | |
3 | Spagnoletti Sophia | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
5 | Carmen Matilde Vanessa | ASD ACCADEMIA TAEKWONDO TREVISO | |
5 | Brunetti Giorgia | TAEKWONDO BERGAMO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Spina Lidia | ASD REAL TKD MILANO | |
2 | Oliveira Maria Eduarda | ASD REAL TKD MILANO | |
3 | Zelger Julia | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Nardini Giulia | A.S.D. SCUOLA TAEKWONDO SAN DONÁ | |
2 | Dalla Vecchia Martina | ASD OLIMPIC TAEKWONDO VERONA | |
3 | Follesa Rebecca | ASD REAL TKD MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Serra Alessia | ASD TAEKWONDO TRICOLORE | |
2 | Cecchi Linda | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bellavere Nicole | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL | |
2 | Ravanelli Dalila | TAEKWONDO BERGAMO ASD | |
3 | Tataranni Greta | TAEKWONDO BERGAMO ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ilic Alessandra | A.S.D. ACCADEMIA VENETA TAEKWONDO TEAM 2000 | |
2 | Mara Gaia | EUROPA TKD CLUB | |
3 | Montroni Elena | TAEKWONDO TOSCANELLA ASD | |
3 | Facchin Maressa | A.S.D. TAEKWONDO SMILE | |
5 | Di Tommaso Aurora | ASD REAL TKD MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bertini Valeria | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Kerschbamer Jana | A.S. ZADRA FIGHTING |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Halili Martina | ASD CENTRO TAEKWONDO ALESSANDRIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Vargiu Massimo | TAEKWONDO TERRANOVA | |
2 | Radice Brando | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
3 | Stuffer Franz | A.S. ZADRA FIGHTING | |
3 | Siracusano Omar | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Casale Lorenzo | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Greco Dennis | COMBAT TEAM PAGLIARA | |
3 | Monaldi Miroslav | ASD SPORT VILLAGE TAEKWONDO | |
3 | Dmytrenco Danilo | B.M. TEAM TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Borruto Daniele | A.S.D. TAEKWONDO ROZZANO | |
2 | Romita Filippo | ASD YAMATO MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sozzani Ivan | ASD CENTRO ARTI MARZIALI PAVIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Malabanan Monduell | CENTRO TAEKWONDO MONZA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Misiano Alessio | ASD TAEKWONDO GALLARATE EVOLUTION |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Muro Thomas | A.S.D. SPAZIO 66 |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Ueberbacher Susanne | ASD TAEKWONDO SUEDTIROL |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lampis Virginia | SCUOLA TAEKWONDO GENOVA ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Esguerra Sevastien | ASD YAMATO MILANO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Sparber Letizia | A.S. ZADRA FIGHTING |