Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Langiu Roberto | TAEKWONDO TERRANOVA | |
2 | Pintus Matteo | ASD TAEKWONDO ELMAS |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Pittau Nicolo | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Dettori Ignazio Alex Gabriel | ASD DINAMICO TAEKWONDO | |
3 | Piredda Andrea | TAEKWONDO ONDA BLU ASD | |
3 | Sanna Elia | ASD DINAMICO TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Piras Samuele | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Lutzu Sebastiano | ASD ACCADEMIA ARTI MARZIALI | |
3 | Lasio Simone | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Pala Andrea | TAEKWONDO TERRANOVA | |
2 | Loddo Santino | SAS SPORT TIME TAEKWONDO OROSEI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Demartis Daniele | ASD ASTROCLUB | |
2 | Loddo Simone | SAS SPORT TIME TAEKWONDO OROSEI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Galici Luca | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Migliaccio Nicolas | ASDC A.GIACOMINI | |
3 | Boi Mattia | A.S.D. FIT STYLE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Moro Antonio | ASD FREESTYLE FIT | |
2 | Lasio Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
3 | Desogus Alessandro | ASDC A.GIACOMINI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Canetto Riccardo | ASD TAEKWONDO ELMAS | |
2 | Rossi Gabriele | TAEKWONDO TERRANOVA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Serra Gianmarco | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Onnis Gianluca | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
3 | Peddio Niccolò | ASD TAEKWONDO ELMAS |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mura Italo | ASD ACCADEMIA ARTI MARZIALI | |
2 | Vargiu Antonio | ASD CENTRO TAEKWONDO VIRGINIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Laconi Federico | OLYMPIC TAEKWONDO ALGHERO | |
2 | Verdetto Lorenzo | ASD CENTRO TAEKWONDO ALGHERO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Bono Alessio | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Piga Salvatore | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Murru Antonello | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Deriu Riccardo | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Brasu Mattia | ASD TIGER EYES | |
2 | Zedda Francesco | ASD CENTRO ARTI MARZIALI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Piras Federico | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Serra Ivan | SAS SPORT TIME TAEKWONDO OROSEI | |
3 | Cara Yuri | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO CAPOTERRA | |
3 | Piras Daniele | HWARANG ACADEMY TKD ALGHERO | |
5 | Accardo Luigi | ASD CENTRO TAEKWONDO VIRGINIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Marras Armando | ASD CENTRO TAEKWONDO ALGHERO | |
2 | Lostia Paolo | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Carbone Gabriele | ASD DINAMICO TAEKWONDO | |
2 | Zedda Simone | A.S.D. FIT STYLE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Caredda Davide Carlo | SAS SPORT TIME TAEKWONDO OROSEI | |
2 | Murroni Francesco | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mossa Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Congiattu Daniel | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Melis Michele | SSD TKD SPORT PERDASDEFOGU |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cabras Matteo | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Melas Riccardo | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
3 | Satta Gabriele | ASDC A.GIACOMINI | |
3 | Casu Cristian | TAEKWONDO TERRANOVA | |
5 | Orru' Francesco | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
5 | Vincentelli Edoardo | TAEKWONDO TERRANOVA | |
5 | Garioni Simone | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO CAPOTERRA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Meloni Marco | ASD TAEKWONDO BUDONI | |
2 | Spano Samuele | ASD CENTRO ARTI MARZIALI | |
3 | Garau Sebastiano | VIRTUS TKD SAMUGHEO | |
3 | Laconi Alberto | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Piras Alessandro | HWARANG ACADEMY TKD ALGHERO | |
2 | Musio Simone | A.S.D. KTB SPORT ZONE | |
3 | Camporelli Gabriele | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Testa Davide | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO CAPOTERRA | |
5 | Atzei Alessandro | ASDC A.GIACOMINI | |
5 | Garioni Daniel | A.S.D. CENTRO TAEKWONDO CAPOTERRA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Firinaiu Mattia | TAEKWONDO TERRANOVA | |
2 | Congiu Francesco | ASD CENTRO ARTI MARZIALI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Murgia Filippo | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Schirru Federico | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Murreddu Gabriel | SAS SPORT TIME TAEKWONDO OROSEI | |
2 | Ferraris Ivan Paolo | OLYMPIC TAEKWONDO ALGHERO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Casula Mattia | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Seu Matteo | ASD FITNESS TAEKWONDO | |
3 | Migliaccio Marco | ASDC A.GIACOMINI | |
3 | Tymoshko Dines | CENTRO TKD PALAU | |
5 | Putzu Alessandro | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
5 | Pinna Diego | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Migoni Edoardo | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Cossu Gioele | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Chessa Pietro | ASD ACCADEMIA ARTI MARZIALI | |
2 | Setzu Luca | ASDC A.GIACOMINI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Atzei Nicola | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Abis Filippo | A.S.D. FIT STYLE | |
3 | Piras Lorenzo Giovanni | ASD FITNESS TAEKWONDO | |
3 | Frailis Davide | A.S.D. FIT STYLE | |
5 | Garau Davide | ASD TIGER EYES | |
5 | Fresi Roglia Cristian | ASD ANGEDRAS TAEKWONDO | |
5 | Piroddi Gabriele | ASD FREESTYLE FIT |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Casu Nicola | TAEKWONDO ONDA BLU ASD | |
2 | Vasa Marco | ASD SHARDANA TAEKWONDO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Caria Federico | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
2 | Derriu Damiano | HWARANG ACADEMY TKD ALGHERO |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Fodde Simone | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
2 | Cossu Matteo | ASD DINAMICO TAEKWONDO | |
3 | Angius Roberto | ASD ANGEDRAS TAEKWONDO | |
3 | Garau Francesco | ASD TIGER EYES | |
5 | Uccheddu Jacopo | ASD DINAMICO TAEKWONDO | |
5 | Grussu Gianluca | A.S.D. FIT STYLE | |
5 | Razzu Matteo | CENTRO TKD PALAU |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mulana Manuel | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Musio Gabriele | A.S.D. KTB SPORT ZONE | |
3 | Largiu Jacopo | A.S.D. FIT STYLE | |
3 | Spanu Giuseppe | ASD ACCADEMIA ARTI MARZIALI |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Lai Gabriele | SSD TKD SPORT PERDASDEFOGU | |
2 | Spezzigu Angelo | ASD DINAMICO TAEKWONDO | |
3 | Farris Marco | ASD TAEKWONDO ELMAS | |
3 | Lai Cristian | ASD FREESTYLE FIT | |
5 | Piroddi Alessandro | ASD FREESTYLE FIT | |
5 | Perre Dimitro | ASD ASTROCLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mereu Mario | ASD FREESTYLE FIT | |
2 | Soro Salvatore | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Migliore Andrea | TAEKWONDO ONDA BLU ASD | |
3 | Tavera Alessio | ASD ASTROCLUB |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Marras Francesco | A.S.D. KTB SPORT ZONE | |
2 | Meloni Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Foddai Salvatore | TAEKWONDO ONDA BLU ASD | |
2 | Cabiddu Roberto | A.S.D. KTB SPORT ZONE |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Giacomini Daniele | ASDC A.GIACOMINI | |
2 | Usai Alessandro | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Cau Cesare | POLISP. BARBAGIA DI OLLOLAI | |
3 | Loi Andrea | ASD TAEKWONDO BUDONI | |
5 | Parrino Vincenzo | TAEKWONDO TERRANOVA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Cano Andrea | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
2 | Pau Stefano | ASD CENTRO TAEKWONDO SAN SPERATE | |
3 | Grixoni Sebastiano | ASD TAEKWONDO BERCHIDDA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Mbaye Mouhanadou Moustapha | CENTRO TKD PALAU | |
2 | Desteghene Claudio | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA | |
3 | Arru Lorenzo | TAEKWONDO TERRANOVA | |
3 | Palomba Ferdinand | ASD CENTRO TAEKWONDO OLBIA |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Vodret Ari | TAEKWONDO ONDA BLU ASD |
Rank | Medal | Athlete | Club |
---|---|---|---|
1 | Muleddu Cristiano | ASD CENTRO TAEKWONDO MA.LU.MA. |